Rezultate complete Concursul Naţional de Creaţie Literară „Tinere Condeie”

DSCN1250Tinere condeie, etapa județeană

 

ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR:

 

Proză scurtă:

Clasa a II-a

Locul I – Gurgu Ilinca Șc. Gim. Sf. Nicolae

Locul II – Iacobescu Daria Șc. Gim. Sf. Nicolae

Clasa a IV-a

Locul I – Tulpan Caleb Corvin Șc. Gim. C-tin Săvoiu

ÎNVĂȚĂMÂNT GIMNAZIAL:

 

Poezie:

Clasa a V-a

Locul I –  Șarapatin Daria  Șc. Gim. C-tin Săvoiu

Locul II – Assad – Magherescu Daniel Șc. Gim. C-tin Săvoiu

Clasa a VI-a

Locul I – Pașcu Iulia Șc. Gim. C-tin Săvoiu

Locul II – Verboncu Bianca Șc. Gim. Sf. Nicolae

Clasa a VII-a

Locul I – Toloargă Ioana Șc. Gim. Bumbești Jiu

Locul II – Nueleanu Bianca Șc. Gim. Sf. Nicolae

Locul II – Grigore Luiza Șc. Gim. Sf. Nicolae

Locul III – Căpriță Daria Ioana Șc. Gim. Bumbești Jiu

Mențiune – Cîrțănă Maria Alexandru Șc. Gim. Sf. Nicolae

Mențiune – Iacobescu Andreea Șc. Gim. Sf. Nicolae

Clasa a VIII-a

Locul I – Cismașu Raluca Șc. Gim. Ceauru

Locul II – Gruescu Andreea Șc. Gim. Sf. Nicolae

Eseuri:

Clasa a V-a

Locul I – Mititelu Teodora Șc. Gim. C-tin Săvoiu

Clasa a VI-a

Locul I – Paliu Daria Șc. Gim. C-tin Săvoiu

Locul I – Ilina Denisa Șc. Gim. C-tin Săvoiu

Locul II – Motoniu Mara Șc. Gim. C-tin Săvoiu

Locul II – Dobromir Bianca Maria Șc. Gim. Bumbești Jiu

Locul III – Dogaru Bianca Șc. Gim. Bumbești Jiu

Clasa a VII-a

Locul I – Boeriu  Monica CNTV

Locul II – Țîrcă Miruna CNTV

Locul II – Petcoiu Alexandra Șc. Gim. C-tin Săvoiu

Locul II – Mitoi Sorana Șc. Gim. C-tin Săvoiu

Locul III – Toloangă Ioana Șc. Gim. Bumbești Jiu

Locul III – Niculete Ștefania Raluca  Șc. Gim. C-tin Săvoiu

Clasa a VIII-a

Locul I – Peptan Adina  Șc. Gim. C-tin Săvoiu

Jurnal:

Clasa a VIII-a

Locul I – Ciocîrlă Anca Mihaela Șc. Gim. Sf. Nicolae

Locul II – Vasilescu Simona Maria Șc. Gim. Sf. Nicolae

Proză scurtă:

Clasa a V-a

Locul I – Spătaru Ștefan Horia Șc. Gim. Sf. Nicolae

Locul II – Popescu Cristiana Ștefania Șc. Gim. Bumbești Jiu

Locul III – Tiriplică Letiția Cati Șc. Gim. Bumbești Jiu

Clasa a VI-a

Locul I – Cosma Iulia – Miruna CNSH

Locul I – Coiculescu Veronica Ionela Șc. Gim. Bumbești Jiu

Locul I – Sîrbu Valentin Șc. Gim. C-tin Săvoiu

Locul II – Pătrășcoiu Robert Daniel Șc. Gim. Bumbești Jiu

Locul II – Dănilă Alice – Gabriela Șc. Gim. Bumbești Jiu

Locul III – Cîrstina Miruna-Alexandru Șc. Gim. Bumbești Jiu

Clasa a VII-a

Locul I – Vîrțan Alina CNTV

Locul II – Nicola Anca Șc. Gim. C-tin Săvoiu

Locul II – Ghinoiu Iuliana C.T. Tismana

Locul II – Roșca Bianca Șc. Gim. C-tin Săvoiu

Clasa a VIII-a

Locul I – Breazu Emilia Loredana Șc. Gim. Bumbești Jiu

Locul II – Sîrbu Ștefania Șc. Gim. Bumbești Jiu

Locul III – Baldovin Andrada Luminița Șc. Gim. Bumbești Jiu

 

LICEU:

 

Poezie grupaj:

Cls a IX-a:

Locul I – Popescu Monica-Elena C.N.S.H.

Locul II – Pătrașcu Angela C.N.E.T.

Locul III – Popescu George C.N.T.V.

Clasa a X-a:

Locul I – Constantinescu Mihaela CNGC Motru

Locul I – Brașoavă Dana Ștefania CNET

Locul I – Popescu Elvira Anamaria CNSH

Locul I – Trușcă Ana CNTV

Locul I – Covaci Aurora Alexandra CNSH

Locul II – Crai Oana Andreia CT Motru

Locul II – Popeangă Raluca Georgiana CNSH

Locul II – Tomescu Elena Diana LT Novaci

Locul II – Mănoiu Ionela CNET

Locul II – Corici Diaconescu Nicoleta LT Novaci

Locul III – Păpurică Ionela Maria L.T. Novaci

Locul III – Boboc Monica Mădălina CNSH

Locul III – Păunescu Maria Alexandra L.T. Novaci

Locul III – Gîra Elena Andrada CNET

Locul III – Vîlceanu Mihnea CNET

Locul III – Nica Andreea Leona LT Novaci

Mențiune – Milosteanu Oana L.T. Novaci

Mențiune – Petricu Andreea Viola L.T. Novaci

Mențiune –  Șurlin Emilia Mihaela L.T. Novaci

Mențiune – Pruneș Cotojman Isabela L.T. Novaci

Clasa a XI-a:

Locul I – Vlădulescu Andreea Denisa C.N.E.T.

Locul II – Bălțatu Ionela Eufimia L.T. Novaci

Locul II – Mitică Rodica Vasilica L.T. Novaci

Locul III – Stanciu Alexandra- Ștefana L.P.S.

Clasa a XII-a:

Locul I – Mareși Alice Andreea C.N.S.H.

Locul I – Coandă Filip C.N.S.H.

Locul II – Suditu Florina C.N.E.T.

Locul III – Magheru Marius L.T. Bustichin

Mențiune – Focșanu Roxana C.T.G.G.M.

Mențiune – Niculescu Crina Mădălina C.T.G.G.M.

Mențiune – Iuțuc Bianca C.N.G.C. Motru

Mențiune – Cîrstea Dorina Alexandra (?)

Poezie în volum:

Locul I – Bîzoc Diana C.N.E.T.

 

Jurnal:

Locul I – Vulpe Cosmina L.P.S.

Reportaj:

Locul I – Vlădulescu Andreea Denisa C.N.E.T.

Teatru Scurt:

Clasa a X-a

Locul I – Popa Emil Alexandru C.N.E.T.

Clasa a XI-a

Locul I – Jianu Stela Luiza C.T. Motru

Eseu:

Clasa a IX-a

Locul I – Diana Dafinescu L.T. Novaci

Locul I – Niculescu Carla C.N.T.V.

Locul I – Oproiu Silvana CNTV

Locul II – Nechita Carmen CNTV

Locul III – Popescu Anca CNTV

Clasa a X-a

Locul I – Cebuc Roxana Daniela C.N.S.H.

Clasa a XI-a

Locul I – Ungur Adrian Lucian C.T. Mătăsari

Locul I – Terheci Viorel C.T. Mătăsari

Locul I – Stanca Daniel C.T. Mătăsari

Locul I – Bilea Cristian C.T. Mătăsari

Locul II – Stuparu Dan C.T. Mătăsari

Locul II – Danieluc Marcel C.T. Mătăsari

Locul II – Gheorghiță Adrian C.T. Mătăsari

Locul III – Brînzan Iulian C.T. Mătăsari

Locul III –Nedelcu Grigore C.T. Mătăsari

Locul III –Becheanu Cătălin C.T. Mătăsari

Clasa a XII-a

Locul I – Bîzoc Diana CNET

Locul I – Coandă Filip CNSH

Locul II – Bălăcescu Elena Gabriela CNSH

Locul II – Chelu Sorina CNET

Exegeză:

Clasa a XII-a

Locul I – Moalfă Elena Mihaela CNSH

 

Proză Lirică:

Clasa a XI-a

Locul I – Pătru Raluca Diana C.N.G.C. Motru

Proză Scurtă:

Clasa a X-a

Locul I – Popescu Mădălina C.N.S.H.

Locul II – Brașoavă Dana Ștefania CNET

Clasa  a XI-a

Locul I – Alexandrescu Ionela Roxana CNET

Locul II – Spînu Elena Luminița LT Bustuchin

Clasa  a XII-a

Locul I – Popescu Emanuel CNET

Locul I – Mareși Alice Andreea CNSH

Locul II – Bălăcescu Elena –Gabriela CNSH

Locul II – Mischie Dana CNGH Motru

Locul III – Coandă Filip CNSH

Mențiune – Diaconu Cristina CNSH

Mențiune – Oprea Iuliana LT Bustuchin

 

Nuvelă:

Clasa a X-a

Locul I – Zamfir Mihai Adrian C.N.E.T.

Locul II – Turda Ionuț C.N.M.V.

Roman (fragment):

Clasa a X-a

Locul I – Constantinescu Mihaela C.N.G.C. Motru

Lasă un comentariu

Un comentariu

  1. ana

     /  iulie 20, 2014

    Unde putem gasi rezultatele Concursului National Tinere condeie si a Revistelor scolare, etapa nationala? Multumesc!

    Răspunde

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s